İş

Alpha Dhabi Holding ile Limak Şirketler Grubu arasında sürdürülebilir kalkınmayı desteklemek için bir mutabakat zaptı imzalandı.

Birleşik Arap Emirlikleri’nin (BAE) hızla büyüyen yatırım holdinglerinden Alpha Dhabi Holding ile Limak Şirketler Grubu arasında sürdürülebilir kalkınmayı desteklemek için mutabakat zaptı imzalandı. Anlaşmaya göre, iki şirket arasında imzalanan anlaşma, inşaat, geliştirme, altyapı, enerji ve turizm sektörleri dahil olmak üzere farklı branşlarda sürdürülebilir kalkınma çerçevesinde işbirlikleri ve ortak girişimler kurmayı hedefliyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Birleşik Arap Emirlikleri’ne resmi ziyareti kapsamında Abu Dabi’de düzenlenen İş Forumu’nda imzalanan mutabakat zaptı, iki ülke arasındaki ekonomik iş birliğinin artırılması açısından önemli bir kilometre taşı oluştururken, Limak Şirketler Grubu ile Alpha Dhabi Holding’in Türkiye ve BAE’deki portföylerini karşılıklı olarak geliştirmeleri için önemli bir fırsat sunuyor. Anlaşma ayrıca, Şubat ayında Türkiye’de meydana gelen depremlerden etkilenen bölgelerin yeniden inşası ve rehabilitasyonu için iştiraklerin kurulmasını ve geliştirilmesini de öngörüyor.

‘KARŞILIKLI PORTFÖYLERİ GENİŞLETME İMKANI’

Abu Dabi’de düzenlenen İş Forumu’nda imzalanan mutabakat zaptı hakkında konuşan Limak Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ebru Özdemir, sürdürülebilirlik ve yatırım konularında emsal vizyonları paylaşan Alpha Dhabi Holding ile ileriye dönük bir mutabakat zaptı imzalamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Özdemir, “Bu iş birliği hem Türkiye hem de BAE için çok önemli. Şirketlerimiz karşılıklı olarak portföylerini genişletme imkanı bulurken, diğer yandan şubat ayında yaşadığımız depremlerin ardından etkilenen bölgelerin yeniden inşası ve rehabilitasyonu ile halklarımız arasında daha güçlü bir sosyal ve kültürel yakınlaşma sağlayacak.”

Alpha Dhabi Holding CEO’su ve Genel Müdürü Hamad Salem Al Ameri, imzaladıkları mutabakat zaptı’nın stratejik önemine vurgu yaparak şunları söyledi:

“Potansiyel iş birliğimiz, sürdürülebilir kalkınma ve yatırımlar alanlarındaki hedeflerimizle tam uyumlu. İnşaat, altyapı, enerji sektörü ve turizm sektöründe büyümek istiyoruz. Deprem sonrası etkilenen bölgelerin yeniden inşasında doğabilecek fırsatları da araştırmak istiyoruz. Hem şirketlerimiz hem de halkımız için iş birliği potansiyeli bizi heyecanlandırıyor.”

haberortaca.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu