Haber

Biden, okul saldırısının ardından Kongre’yi ‘silahsızlandırmaya’ çağırdı

YENİ ABD Lideri Joe Biden, Tennessee eyaletindeki bir ilkokulda silahlı saldırının ardından Kongre’yi daha sıkı silah düzenlemeleri uygulayan yasaları çıkarmak için harekete geçmeye çağırdı.

Beyaz Saray’da Kadın İş Zirvesi’ne ev sahipliği yapan Biden, Tennessee eyaletinde bir ilkokula düzenlenen ve 3’ü çocuk 6 kişinin hayatını kaybettiği silahlı saldırıya değindi.

Biden, “iğrenç” ve “bir ailenin en büyük kabusu” olarak nitelendirdiği baskınla ilgili soruşturmaların sürdüğünü ve gelişmeleri yakından takip ettiklerini söyledi.

Silahlı baskınları önlemek için daha fazlasının yapılması gerektiğini belirten Biden, saldırganın elinde 2 adet uzun namlulu tabanca ve bir tabanca olduğuna dikkat çekti.

Başkan Biden, Kongre’yi saldırı silahlarını yasaklayan kararnamesinin ve silah satışlarına ilişkin kapsamlı bir sabıka kaydı kontrolünün değerine atıfta bulunarak, silahlanma düzenlemelerinde reform yapmak için yasa çıkarmaya çağırdı.

ABD’nin Tennessee eyaletinin Nashville kentindeki özel bir Hıristiyan okulu olan The Covenant’a düzenlenen silahlı saldırıda üçü çocuk altı kişi öldü. Metro Nashville Polis Departmanı, 2 uzun namlulu silah ve bir tabanca taşıyan saldırganın olay yerinde öldürüldüğünü bildirdi.

kemaliye-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu