Ekonomi

Kumluca’da Çiftçiler Kış Sezonu İçin Seralara Sebze Fidesi Dikiyor

Antalya’nın Kumluca ilçesinde çiftçiler kış dönemi için seralara sebze fidesi dikimine başladı. Kumluca Belediye Başkanı Mustafa Köleoğlu da Kumluca çiftçilerini ziyaret ederek ekim çalışmalarına yardımcı oldu.

Kumluca Belediye Başkanı Mustafa Köleoğlu, Kumluca çiftçilerini ziyaret etti. Ziyarette Önder Köleoğlu, çiftçilere yeni sezon domates ekiminde yardımcı olurken, kendisi de çiftçi çocuğu olan Önder Köleoğlu, emek olmadan yemek olmayacağını söyledi.

Dikim sonrası çiftçilerle sohbet eden Önder Köleoğlu, “Değerli Kumlucalı Büyük Ailem, bugün seralarımızdayız. 2023 yılının bereketli bir dönem olması ümidiyle fidanlarımızı toprağa dikiyoruz. Ürünlerimizi burada besleyeceğiz, Bu fidanlardan oluşacak sağlıklı gıdalarımızın temeli olan onlara çocuğumuz gibi sahip çıkacağız. Sağlıklı gıdalar yetiştirmek için çok çalışıyoruz.” Fidelerimizi toprağa dikip besleyerek sağlıklı sebzeler üreteceğiz. Kumluca’nın bereketli topraklarında onlara iyi baktığımız zaman sağlıklı sebzelerimizi Türkiye’ye gönderiyoruz, bu da yetmezse sağlıklı gıdalarımızı dünyanın her yerine ihraç ediyoruz. Burada kız kardeşlerimiz, erkek kardeşlerimiz, teyzelerimiz ve kardeşlerimizle birlikteyiz. “Fidanlarımızı burada toprağa ekiyoruz ve burada hep birlikte bereketli bir dönem diliyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu