Teknoloji

Milyarder rap şarkıcısının çıplak görüntüsü X’i Apple Store’da zirveye taşıdı

Twitter ya da yeni adıyla X, kendisini her zaman diğer sosyal medya platformlarından farklı bir yerde konumlandırdı. Ancak yayınlanan bir video

Drake olarak bilinen Amerikalı milyarder rap şarkıcısının mastürbasyon yaptığının gizlice kaydedilen videosu X’e sızdırılınca, App Store’daki X uygulamasının indirilmesi tavan yaptı.

Bu olay, X’in başka bir ünlünün cinsel içerikli görsellerinin yayılmasını durdurmak için verdiği mücadeleden iki hafta sonra gerçekleşti. Dolayısıyla X yöneticilerinin bu tür görüntüleri engelleme konusunda çok başarılı ve hazırlıklı olmadıklarını bir kez daha görmüş olduk. Ocak ayı sonlarında, Taylor Swift’in yapay zeka tarafından oluşturulmuş sahte müstehcen görüntüleriplatformda yayıldı ve şirket bir noktada sanatçının adıyla bağlantı kurdu. tüm aramaları engelleYol açmıştı.

Ancak bu skandallar X’in işine de yarayabilir. x’in sahibi Elon Musk “Medyanın şirketlerimden birinin öleceğini bildirdiği her sefer için bir dolarım olsaydı, asla para toplamaya ihtiyacım olmazdı!” o yazdı.

X sözcüsü Joe BenarrochYaptığı açıklamada, “Tüm kullanıcılar için güvenli ve saygılı bir ortam sağlamaya tamamen kararlıyız” dedi ve şirketin, istenmeyen çıplak görüntülerin paylaşılmasına karşı “sıfır tolerans politikası” olduğunu da sözlerine ekledi.

Benarroch’a göre şirket halihazırda binlerce gönderiye karşı harekete geçti ve X, politikalarını ihlal eden yeni gönderileri kaldırmak için durumu aktif olarak izliyor. Ancak bu çıplak görüntülerle yüz milyonlarca insanın dikkatini çekebileceğinin farkına varan sayısız insanın, artık benzer görüntüleri kasıtlı olarak yayarak kendilerini gündeme getirme olasılıkları çok daha yüksek. Bu yüzden yakında çok sayıda yeni çıplak fotoğraf görürsek şaşırmayız.

refahiyehaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu