Ekonomi

ABD borsaları haftaya Fed’in faiz artırımlarına son vereceği beklentilerinin artmasıyla yükselişle başladı

ABD borsaları Pazartesi günü işlem başlangıcında Fed’in faiz artırımlarına son verebileceği iyimserliğiyle hafifçe yükseldi. FactSet verilerine göre bu olumlu eğilim Dow Jones, S&P 500Ve NasdaqBu, Bileşik’in bir yılın en iyi haftasını geçirmesinin ardından geldi; üç endeks de %0,3’lük kazanç kaydetti.

Geçen hafta, bu endeksler 2022’nin sonlarından bu yana en önemli haftalık kazançlarını bildirdi. Yatırımcıların, Fed Başkanı Lisa Cook’un Doğu Saati ile 11:00’de yapacağı konuşma ve 2’de Fed’in kıdemli kredi anketinin açıklanması da dahil olmak üzere yaklaşan olayları yakından takip etmesiyle olumlu ivmenin devam etmesi bekleniyor. öğleden sonra ET.

Geçen haftaki düşüşe rağmen 10 yıllık Hazine tahvil getirisi bugün dokuz baz puan artarak %4,61 civarına yükseldi. Getirilerdeki bu artış, Federal Reserve politikalarındaki değişiklikler karşısında ABD ekonomisinin dayanıklılığına yönelik yatırımcıların artan güveninin göstergesi olabilir.

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş, bir editör tarafından çevrilmiş ve incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu