Sağlık

“Aile Hekimleri Yalnız Değil”

Aile Sağlığı Merkezlerinde fahiş kira artışları yaşandı. İstanbul Tabip Odası’nda aile hekimlerinin kira artışları konusunda yaşadıkları sorunların görüşülmesi amacıyla toplantı düzenlendi.

Kira artışlarının ödenmesi imkansız hale geldi

İstanbul Tabip Odası Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Saffet Ercan ve TTB Aile Hekimliği Şube Başkanı Dr. ekonomik krizin boyutunu ve astronomik kira artışlarını kapsıyor. Kira artışı nedeniyle mülk sahibiyle ciddi sıkıntı yaşayan şahsın, Beylikdüzü 2 no’lu aile sağlığı merkezinde çalışan aile hekimleriyle iletişime geçilmesine karar verildi. Bu sorunla ilgili 14 ve sorunun çözümü için onlara her türlü kurumsal desteği vermek. İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Müdürlüğü ile bahis ve diğer sorunların görüşülmesi amacıyla toplantı yapılmasına karar verildi.

“Kızamık Aşısı Olmayan Çocuklara Yönelik Araştırma”

Öte yandan toplantıda, 1 Ekim’de İstanbul Tabip Odası’nda gerçekleştirilecek Temsilciler Heyeti Çalıştayına katılacak aile hekimlerini temsil edecek isimler belirlendi. İstanbul Tabip Odası öncülüğünde kurulan “İstanbul Beyin Sarsıntısına Yönelik Sağlık Hizmetinin Yapılandırılmasına İlişkin Çalışma Grubu”na aile hekimlerini temsilen bir aile hekiminin katılımı için Aile Hekimleri Komisyonuna duyuru yapılması kararlaştırıldı. Bölme. Kızamık aşısı olmayan çocuk sayısı ile aşıyı reddeden aile sayısını tespit etmek amacıyla bir araştırma yapılarak sahadaki durumun ortaya konulması amaçlandı. (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

haberkandira.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu