Haber

CHP’den ‘EOKA videosu’ eleştirisine yanıt: ‘Algı operasyonu’

CHP Genel Başkan Yardımcısı Aysu Bankoğlu, partisinin Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun paylaştığı 100. yıl fotoğrafında kullanılan EOKA fotoğrafına ilişkin eleştirilere yanıt verdi. Bankoğlu, “Filmin 50 ile 59. saniyeleri arasındaki bölüm, Ecevit’in bu hainleri Beşparmak dağlarına gömmesinin hikâyesini içeriyor.”

T24’ten Eray Görgülü’ye konuşan Bankoğlu, “Türkiye’nin kurucu partisinin 100 yıl önce çıktığı yolda, ülkemizin toprağını ve insanını korumanın öyküsünü anlatan kısa sinemamızın bilinçli olarak çarpıtılmaya çalışıldığı anlaşılmaktadır. her zaman olduğu gibi belli kesimler tarafından algı operasyonuyla karalanıyor. Bu kez karalama girişimi; Kıbrıs’ta kazanılan büyük zaferin sinemada tek karede yakalanmaya çalışıldığı görülmektedir. “Filmin 50 ile 59. saniyeleri arasındaki kısım, Ecevit’in bu hainleri Beşparmak dağlarına gömmesinin hikâyesini içeriyor” dedi.

Videonun bu bölümüyle algı operasyonu oluşturmak istediklerini savunan Bankoğlu, “Bu bölüm, milletimize karşı böylesine hain bir davranış sergileyenlerin sevinçlerinin nasıl yarı yolda bırakıldığını, nasıl toprağa gömüldüğünü gerçekleri anlatıyor” dedi. Beş Parmak Dağları’nın arkasını ve bağımsızlık mücadelemize gönderme yaparak dünyanın en büyük bayrağının üzerlerinde nasıl resmedildiğini anlattık. 100.yıl filmimizde de anlatıldığı gibi bayrağımıza dokunanların akıbetinin ne olacağı çok açık. Kurulduğu günden bu yana topraklarımızın, bayrağımızın ve egemenliğimizin en büyük güvencesi şüphesiz Cumhuriyet Halk Partisi’dir. “Sinemadan çekilen tek bir fotoğrafla algı operasyonu yapmaya çalışanların, Süleyman Şah Türbesi’nde ve Ege Adaları’ndaki toprağımıza, bayrağımıza sahip çıkamayanların bunu anlamasını beklemek mümkün değil” dedi. . (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu