Haber

Filistin Halk Kurtuluş Cephesi Heyeti Mısır İstihbarat Başkanı ile Görüştü

Filistin Halk Kurtuluş Cephesi (FHKC) heyeti, Mısır İstihbarat Lideri Abbas Kamil ile Kahire’de yapılacak toplantıda Filistin sorununu ve Filistinli grupları ele aldı.

FHKC’den yapılan yazılı açıklamaya göre, Filistin Halk Kurtuluş Cephesi Genel Sekreter Yardımcısı Cemil Mizhir başkanlığındaki heyet davetli olarak Mısır’ın başkenti Kahire’ye gitti.

Mısır İstihbarat Lideri Kamil ile bir araya gelen heyet, Filistin’deki son gelişmeleri, Filistin davasının tehlikelerini ve halkın meşru haklarına olan bağlılığını güçlendirmenin yollarını tartıştı.

Görüşmede, hareketin 30 Temmuz’da Mısır’da Filistinli grupların genel sekreterleriyle yapacağı görüşmeden beklentileri ve Filistin’deki bölünmüşlüğü sona erdirmenin yolları ele alındı.

Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas’ın Filistinli grupların genel sekreterlerini 10 Temmuz’da Mısır’da olağanüstü toplantıya davet ettiği açıklandı.

30 Temmuz’da Kahire’de yapılacak toplantıda, 3 Temmuz’da Cenin kentine yönelik 48 saatlik saldırıların ardından Filistin davasına yönelik tehlikelerin ve meydan okumaların ele alınacağı belirtildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu